Trening funkcjonalny – jakie ma założenia i czy wpływa na odchudzanie?

Po okresie zimowym przybrało Ci kilka zbędnych kilogramów? Trening funkcjonalny jest doskonałym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowej. Trening tego typu jest bogaty w ćwiczenia, które wykonuje się w codziennym życiu. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest trening funkcjonalny oraz jakich efektów można spodziewać się po takim treningu.

Trening funkcjonalny – czym jest?

Trening funkcjonalny wyróżnia się na tle innych treningów, tym, że w swoim programie zakłada wiele ćwiczeń polepszających funkcjonowanie w codziennym życiu. Ćwiczenia uwzględnione w programie treningowym to tak naprawdę imitacje poszczególnych ruchów.

W swoim życiu zazwyczaj wiele razy się pochylamy, natomiast robiąc przysiady podczas treningu funkcjonalnego, wzmacniamy brzuch oraz nogi. Dzięki temu pochylanie i podnoszenie na przykład ciężkiego kartonu lub donicy z rośliną będzie dla nas dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze. Trening funkcjonalny przyciąga coraz większe grono fanów, ponieważ skupia się on na wielopłaszczyznowych ćwiczeniach, a nie tylko na konkretnych partiach mięśni ciała. W praktyce program treningowy zakłada wykonywanie przysiadów, skręty ciała czy podnoszenie przedmiot nad głowę.

Decydując się na taki trening, warto się zapisać do przodujących trenerów, którzy mają ogromną wiedzę z zakresu anatomii i motoryki ciała. Najczęściej osoby wyszukują takich trenerów za pomocą internetu. To naprawdę bardzo proste, ponieważ wystarczy wpisać w przeglądarkę kluczowe słowa tj. trening funkcjonalny Gdańsk, trening funkcjonalny Poznań czy trening funkcjonalny Warszawa.

Trening funkcjonalny – czy dzięki niemu można schudnąć?

Jeśli decydujemy się rozpocząć treningi po to, aby schudnąć, trening funkcjonalny to nam zapewni. Trening tego typu zawiera wiele dynamicznych ćwiczeń, które angażują całe ciało, generując przy tym wysokie spalanie tkanki tłuszczowej.

Pamiętajmy jednak, że spalanie tłuszczu zależy również od diety zakładającej ujemny bilans kaloryczny. Trening funkcjonalny jak najbardziej może zalecić dietetyk. Poznań jest przykładem miasta, gdzie znajdziemy wiele gabinetów dietetycznych z takimi praktykami.