Artroskopia – czym jest?

Urazy stawów to częste przypadłości spotykające sportowców, jednak mogą się one również pojawić w wyniku codziennych czynności. W przypadku urazów konieczna jest szybka diagnoza, która jest możliwa dzięki artroskopii – popularnej metodzie diagnostycznej stosowanej w ortopedii.

Na czym polega artroskopia?

Jest małoinwazyjną techniką diagnostyczną pozwalającą na ocenę stanu i leczenie stawów na postawie wziernikowania ich wnętrza. Celem tego badania jest zbadanie uszkodzonego stawu, a także wykonanie zabiegu. Ponadto, za pomocą artroskopii lekarze realizują badanie histopatologiczne. Artroskopia zazwyczaj jest stosowana przez chirurga po wcześniejszym wywiadzie przeprowadzonym przez lekarza ortopedą.

Pomimo tego, że artroskopia jest małoinwazyjną metodą, warto skorzystać z renomowanych usług. W celu znalezienia kontaktów do doświadczonych lekarzy warto skorzystać z cudu techniki, jakim jest internet. Jeśli mieszkasz w Warszawie, przykładowo wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład „poradnia ortopedyczna warszawa” lub „szpital ortopedyczny warszawa”.

Na czym polega artroskopia stawu skokowego?

Artroskopia stawu skokowego jest jednym z rodzajów artroskopii, która jest wykonywana przez lekarzy chirurgów stopy. Badanie polega na wprowadzeniu narzędzia medycznego do wnętrza stawu. Podczas tego zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie ogólne, lecz czasami wystarczy nawet miejscowe.

Artroskopia stawu skokowego jest wykonywana w przypadku przyrostu błony maziowej, uszkodzenia chrząstki stawowej, zespołu wklinowania przedniego i tylnego czy złamania śródstawowego. Możliwości stosowania artroskopii wciąż się powiększają z uwagi na ciągły rozwój technologiczny w kwestii artroskopu oraz medycyny.

Jakie badania wykonuje się przed każdą artroskopią?

Przeprowadzenie artroskopii wymaga uprzedniej diagnozy stanu zdrowia ciała. W tym celu pacjent musi poddać się dodatkowym badaniom. Na liście koniecznych badań znajdziemy: EKG, morfologię krwi, badanie krwi czy RTG klatki piersiowej. Zobacz więcej na https://www.rehasport.pl/